ÜRÜNLER Dekoratif Sıva İnce

Ürün Tanımı: Beyaz çimento ve polimer modifiye katkılı yüksek mukavemet gösteren mala ile uygulanan mineral dokulu süper beyaz renkli son kat dekoratif cephe kaplama harcıdır.

Kullanım Alanı: Mantolama sistemlerinde son kat dekoratif kaplama malzemesi olarak iç ve dış cephe sıvalarının üzerine kullanılır.

Avantajları: Kolay uygulanır, mükemmel yapışma sağlar, dekoratif görünümlü olup homojen bir uygulama sağlar. Isı yalıtım sistemleri uygulamalarındaki dalgalı görünüm düzeltilebilir. Suya ve dona dayanıklıdır. Dış etkilere karşı dayanıklı olup yapıyı uzun yıllar korur. Üzerine dış cephe boyalan uygulanabilir.

Teknik Veri:
Parlaklık: -

Kuru Film Kalınlığı: E5
Tane Büyüklüğü: S4
Su Buharı Aktarım Hızı: V1
Su Aktarım Hızı: W1
Çatlak Örtme Özelliği: AO
Karbondioksit Geçirgenliği: CO
Toz Rengi: Beyaz
Su Karışım Oranı: 7-8 It. su / 25 kg. toz
Dinlendirme Süresi: 2 - 3 dakika
Kap Ömrü: Yaklaşık 1 - 1,5 saat
Çalışma Sıcaklığı: +5 °C ile +35 °C arası
Sarfiyat: Yaklaşık 3 - 3,5 kg/m2

Yüzey Hazırlama
Uygulama yüzeyi toz, yağ gibi yapışmayı önleylci maddelerden temizlenmiş olmalıdır. Uygulama öncesi Dekoratif Sıva Astarı yüzeye fırça veya rulo ile uygulanır.

Harcın Hazırlanması ve Uygulanması
25 kg. TECHNO WORLD Dekoratif Sıva yaklaşık 7-8 It. temiz su Içine katılarak tercihen düşük devirli bir mikser veya mala ile topak kalmayacak şekilde karıştırılır. Hazırlanan harç 4 - 5 dakika beklenir. Olgunlaşan harç tekrar karıştırılarak kullanıma hazır hale getirilir. Hazırlanan harç 1 - 1,5 saat Içinde tüketilmelidir.

Uygulama Bilgileri
Malzeme çelik mala Ile yüzeye uygulanmalı ve eşit kalınlıkta tüm yüzeye yayılmalıdır. uygulama kalinliği en büyük agregaya göre ayarlanmalıdır. En geç 10 dakika Içerisinde, malzeme henüz ıslakken plastik mala ile dairesel hareketler yaparak sıvaya desen kazandırınız. Uygulama tamamlandıktan sonra hava sıcaklığı yüksek ise yüzeyi çimento prizini alana kadar nemlendirinlz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler
+5 °C' nin altında ve +35 °C' nin üzerindeki sıcaklıklarda uygulamadan kaçınınız. Mümkünse ara vermeden uygulama yapınız, ara verilmesi gerekirse yüzeyi yaklaşık 20 m2 Ilk alanlara bölerek ayn ayrı uygulama yapınız. Plastik mala uygulamasına en geç 10 dakika Içerisinde geçerek sıvanın üzerinde film tabakası oluşmasına izin vermeyiniz. Donmuş, 24 saat içerisinde donma riski olan veya direkt güneşe ve rüzgara açık alanlarda uygulamadan kaçınınız. Uygulamadan sonra çimento prizini alana kadar (yaklaşık 1 hafta) kar yağışı veya şiddetli soğuk olmamasına dikkat ediniz. Kullanma süresi geçmiş harca kesinlikle toz ve su ilavesi yapmayınız. Ürün yağmur alan yatay yüzeyde uygulanmamalıdır. Ambalaj 25 kg' lık kraft torbalarda raf ömrü rutubetsiz ortamlarda ve açılmamış ambalajlarda 8 kat Istif ile palet üzerinde 6 ay boyunca saklanabilir.

Aletlerin Temizlenmesi
Uygulamadan hemen sonra su ile

İmha Etme
Boş ambalaj yöresel-yerel düzenlemelere veya geri dönüşüm kurallarına göre toplama kutularına atılabilir. Kullanılmış malzemeyi kurutup sertleştikten sonra inşaat atık maddesi olarak atın.

Zeminden çatıya, tüm yalıtım işlerinizde TEKNİK YAPI